Akce OHK

BUSINESS SNÍDANĚ


OHK VIDEO

Tým 2-5 "parlamenťáků" budou  natáčet video o společnosti. Toto 3minutové video bude posléze umístěno na youtube, a na faceboku bude posléze spuštěno oficiální hlasování o vítězi.

více zde

BUSINESS SNÍDANĚ

Datum konání: 6.10.2023 V 8:00

Zajímá-li Vás podnikatelské úvěry, dotace pro podnikatele, optimalizace a digitalizace podniku či marketing?

 

více zde

IT BEZPEČNOST - pro „neajťáka“

Mnoho z nás běžných smrtelníků dnes používá počítač jako pracovní, účetní, komunikační i platební nástroj. Málo kdo je ale skutečný IT odborník, který se v problematice IT opravdu vyzná.

více zde

Business snídaně - pracovněprávní novinky pro rok 2023

Datum konání: 20.1.2023

Dne 20.1.2023 pro Vás připravujeme Business snídani o aktuálních prvních novinkách.

více zde

3. okresní kolo T-PROFI.

OHK Bruntál uspořádala 4. listopadu již 3. okresní kolo  technické soutěže Talenty pro firmy T-PROFI. Zázemím soutěže byla již tradičně firma Bašista s.r.o..

Soutěžní týmy jsou smíšené vždy z žáků 2.ročníku střední školy a 5. třídy základní školy, přičemž kapitánem týmu je odborník z praxe. Kapitán týmu může být již velmi zkušený, ale pokaždé jde do soutěže s novými studenty.

Pořadatelé T- PROFI rovněž připravují pro každý ročník nový technický model, jež musejí účastníci v časovém limitu dle technické dokumentace co nejpřesněji zkonstruovat.  Každé setkání přináší nové výzvy, zkušenosti a skvělé zážitky. Čas a kvalita montáže tvoří hlavní hodnotící kritéria této technické soutěže.

více zde

Prezident HK ČR navštívil Opavu, setkal se s primátorem a zástupci OHK a KHK

více zde

Školení ZÁKONNÉ POVINNOSTI PODNIKATELŮ A PŘEHLED PRÁVNÍCH ZMĚN V OBLASTI PODNIKÁNÍ PRO ROK 2019

Datum konání: 29. 3. 2019 od 9.00 hod.

Okresní hospodářská komora Bruntál ve spolupráci s advokátní kanceláří Salač Legal s.r.o. pořádá školení na téma ZÁKONNÉ POVINNOSTI PODNIKATELŮ A PŘEHLED PRÁVNÍCH ZMĚN V OBLASTI PODNIKÁNÍ PRO ROK 2019.
Školení je určeno statutárním zástupcům a majitelům firem, členům vyššího managementu, vedoucím právníchá personálních oddělení.
Na školení vám budou poskytnuty informace k vašim povinnostem při správě společnosti, vůči obchodnímu rejstříku, na úseku BOZP atd., budete informování o právních změnách v oblasti zaměstnávání, daní, insolvencí, GDPR a dalších. Podrobné informace naleznete v programu školení.
Přednášejícím bude JUDr. Michal Vítek, PhD., z advokátní kanceláře Salač Legal s.r.o.

Seminář je pořádán pro členy OHK Bruntál/HK ČR zdarma.

Místo konání: Střední škola automobilní – zasedací místnost (přízemí), Opavská 49, Krnov.

více zde

Seminář CELNÍ NOVINKY PRO ROK 2019

Datum konání: 18.3.2019 od 9.30 hod.

Jak se Brexit dotkne celních povinností? Co všechno musím splňovat v celním řízení? Co se změnilo v celních povinnostech v roce 2019?
Na tyto otázky a mnoho dalších získáte odpověď na semináři CELNÍ NOVINKY PRO ROK 2019.

Místo konání: Best Western Hotel Vista, Kpt. Vajdy 3046/2, Ostrava – Zábřeh.

více zde

Seminář VYSÍLÁNÍ PRACOVNÍKŮ A PŘESHRANIČNÍ POSKYTOVÁNÍ SLUŽEB

Datum konání: 13.3.2019 od 11.00 do 14.30 hod. - Olomouc; 14.3.2019 od 9.30 do 13.30 hod. - Ostrava


Naše přední odbornice na toto téma – autorka příručky Jak správně přeshraničně poskytovat služby a vysílat pracovníky-2019 RNDr. Jitka Ryšavá seznámí účastníky s danou problematikou pomocí praktických příkladů a upozorní na změny, platné pro letošní rok.  Zaměří se také na novinky, jež přinesla revize směrnice o vysílání pracovníků. Závěr programu bude věnován diskuzi a krátkým individuálním konzultacím.

Místo konání: 13.3.2019 Olomouc, 14.3.2019 Ostrava

více zde

Zahraniční podnikatelská mise do Německa

Datum konání: 1. - 3. 4.2019

Máte zájem o vstup na nové zahraniční trhy? Chcete navázat zajímavé obchodní kontakty? Zajímáte se o nové technologie a ICT?

Partneři poradenské sítě pro podnikatele Enterprise Europe Network, Krajská hospodářská komora Moravskoslezského kraje, Technologietransfer und Innovationsförderung Magdeburg a Hospodářská komora Magdeburg organizují podnikatelskou misi do německého Magdeburgu, která se uskuteční ve dnech 1. – 3. dubna 2019 a je určena firmám podnikajícím v oblasti ICT, robotiky, umělé inteligence, průmyslu 4.0, automotive, mobility a souvisejících oborech, které mají zájem navázat spolupráci se zahraničními partnery.

Místo: Magdeburg, Drážďany, Hannover.

více zde

Teritoriální seminář Německo - exportní příležitosti

Datum konání: 11.3.2019 od 13.00 hod.

Pokud máte zájem o německý trh a chtěli byste zjistit, jaké jsou náležitosti vstupu na zahraniční trh, eventuálně pomoci s výběrem obchodního partnera v Německu, máte jedinečnou příležitost:
Ministerstvo zahraničních věcí ČR, Moravskoslezský kraj a Krajská hospodářská komora Moravskoslezského kraje Vás zvou na exportní teritoriální seminář zaměřený na Německo. Během semináře se od našich kolegů z ambasád v Německu z první ruky dozvíte o specifikách tamních trhů i příležitostech pro české firmy. Součástí semináře jsou i individuální konzultace s ekonomickými specialisty a diplomaty z těchto ambasád.

Na semináři budete rovněž informováni o možnosti účasti na Obchodní misi do německého Magdeburgu, která je spojena s návštěvou světového veletrhu v Hannoveru.

Místo konání: Imperial Hotel Ostrava, Tyršova 1250/6, 702 00 Ostrava

více zde

Seminář na téma ODPOVĚDNOST V PODNIKÁNÍ

Datum konání: 28.11.2018 od 9.00 hod.

Okresní hospodářská komora Bruntál ve spolupráci s advokátní kanceláří Salač Legal s.r.o. pořádá školení na téma ODPOVĚDNOST V PODNIKÁNÍ. Školení je určeno statutárním zástupcům a majitelům firem, členům vyššího managementu, vedoucím právních a personálních oddělení. Na semináři budou poskytnuty informace o zásadách koloběhu smluv ve firmách, jak minimalizovat riziko "špatné smlouvy", jak se chovat při nástupu do pozice a při přenechání pozice, specifika odpovědnosti za přestupek a trestný čin a další. Přednášejícím bude JUDr. Michal Vítek, PhD., z advokátní kanceláře Salač Legal s.r.o.

Seminář je pořádán pro členy OHK Bruntál/HK ČR zdarma.

Místo konání: Pekárna ASPEC, spol. s r.o., ul. 9. května 586/24, Krnov.

více zde

Podnikatelská mise prezidenta České republiky, Miloše Zemana, do Číny

Datum konání: 3.11.2018 - 9.11.2018

Hospodářská komora České republiky organizuje doprovodnou podnikatelskou misi prezidenta republiky Miloše Zemana do Čínské lidové republiky, podnikatelská delegace bude vedena prezidentem HK ČR Vladimírem Dlouhým.

více zde

Kulatý stůl na téma Rozvoj spolupráce středních odborných škol a členských firem hospodářské komory

Datum konání: 22.10.2018 od 13.00 hod.

Okresní hospodářská komora Bruntál a Moravskoslezský pakt zaměstnanosti si vás dovolují pozvat na diskuzní fórum, kde budou projednávána témata související s problematikou prohlubování spolupráce mezi středními odbornými školami a firmami v Moravskoslezském kraji a zvyšováním provázanosti odborného školství se zaměstnavateli v kraji.

více zde

Workshop k aktuálním tématům pracovněprávní problematiky

Datum konání: 19.10.2018 od 8.30 hod.

Okresní hospodářská komora Bruntál pořádá ve firmě Bašista strojírenská výroba speciální seminář k aktuálním tématům pracovněprávní problematiky. Seminář je určen statutárním zástupcům firem a personalistům.

více zde

Dvoustranná jednání firem při podnikatelské misi srbských firem do ČR

Datum konání: 16.10. 2018 - 18.10.2018

Dvoustranná jednání firem se uskuteční při Podnikatelské misi srbských firem do ČR. Jedná se o skvělou příležitost k navázání nových obchodních kontaktů se zahraničními partnery. Mise se uskuteční ve dnech 16. - 18. října 2018 a zúčastní se jí nejen srbské firmy z oblasti kovoprůmyslu, kovoobrábění, strojírenství, hutnictví, IT a dalších oborů, ale i delegáti z Kovoklastru provincie Vojvodina, Obchodní a průmyslové komory Vojvodina, Asociace srbských klastrů a Podnikatelského inkubátoru Novi Sad.

Zájemcům, kteří se zaregistrují k účasti, je nabídnuta pomoc při vyhledání vhodného srbského partnera ze seznamu zúčastněných firem, který bude zveřejněn a aktualizován na www.khkmsk.cz, případně i možnost setkání i s firmou mimo seznam podle specifických požadavků vaší firmy. Účast na dvoustranných jednáních je bezplatná.

více zde

Zájezd studentů středních škol na Mezinárodní strojírenský veletrh

Datum konání: 3.10.2018

Okresní hospodářská komora organizuje zájezd studentů středních škol na Mezinárodní strojírenský veletrh do Brna. Zájezdu se zúčastní v doprovodu svých pedagogů téměř 44 studentů ze středních škol, které jsou členy Okresní hospodářské komory Bruntál. Možnost navštívit mezinárodní strojírenský veletrh je studentům poskytována zdarma, Okresní hospodářská komora Bruntál hradí na tuto celodenní akci účastníkům náklady na vstupné i dopravu.


Soutěž T-PROFI odhalí technické talenty

Datum konání: 20.2.2018

Krajská hospodářská komora Moravskoslezského kraje ve spolupráci s Okresní hospodářskou komorou Bruntál pořádá 20. února 2018 krajské kolo soutěže Talenty pro firmy T-PROFI. Soutěž má podpořit vzdělávání pro praxi, povzbudit děti v zájmu o technické obory, v manuální zručnosti, posílit jejich kreativitu a představit jim firmy v regionu jako potenciální zaměstnavatele. Soutěží smíšené sedmičlenné týmy, jejich cílem je v časovém limitu smontovat ze součástek technické stavebnice model, který bude fungovat. Zadání soutěžící obdrží až na místě, takže si dopředu nemohou sestavení natrénovat.

více zde

Školy do firem, firmy do škol

Aktivita „Školy do firem, firmy do škol“ byla zahájena v říjnu 2016 a spočívá v aktivní prezentaci podnikatelských subjektů na základních školách. V roce 2016 proběhla k této aktivitě úvodní schůzka, které se zúčastnili zástupci firem OHK Bruntál a zástupce základní školy. Na schůzce byly diskutovány možné způsoby spolupráce dětí základních škol a firem. Z diskuze v pracovní skupině vyplynul námět, aby vybrané skupiny žáků základních škol navštěvovaly firmy v rámci tzv. working days. Ve firmách by pro žáky byly připraveny praktické ukázky a úkoly ke splnění související s obory, ve kterých firma podniká. Výstupy ze úkolů a znalosti získané při pracovním dni ve firmě by žáci prezentovali ostatním spolužákům.


Projekt Cesta pro mladé

Cesta pro mladé propojuje studenty a firmy formou praxe a je určena studentům posledních ročníků středních škol a na druhé straně firmám, které tak mohou získat mladou krev do týmu a finanční kompenzaci nákladů spojených s mentorováním stážisty. Její výše závisí na pozici, na kterou firma vypíše praxi a celkové délce kurzu. Vzdělávací kurz pro studenty se skládá ze tří částí – z praktické části kurzu, která se odehrává ve firemním prostředí (dle dohody v rozmezí 80 – 240 hodin), z online kurzu rozvoje měkkých kompetencí a individuálního poradenství s odborníkem na lidské zdroje. Více informací o projektu a možnosti zapojení zjistíte na stránkách: www.cestapromlade.cz. Členským firmám OHK Bruntál nabízíme prioritně možnost konzultovat zapojení se do projektu prostřednictvím info@ohkbruntal.cz.

více zde

Projekt Vzdělávání praxí

Projekt Vzdělávání praxí pomáhá při návratu na trh práce. Osobám nezaměstnaným a rodičům na/po rodičovské dovolené umožňuje získat znalosti o nových pracovních postupech a technologiích. Zapojit se do projektu mohou také osoby s nízkou kvalifikací nebo osoby starší 50 let a prostřednictvím vzdělávání praxí si osvojit praktické znalosti, které jsou nezbytné pro výkon práce. 

Účast v projektu není nijak zpoplatněna, naopak přináší účastníkům řadu výhod a firmám úhradu finančních nákladů spojených se zajištěním vzdělávání účastníků.

více zde

Adresa:

OHK Bruntál
Revoluční 910/20
79401 Krnov

Telefon:

+420 603 285 765

 

Top